SolidneProgramy.pl

Kopia do archiwum i odtworzenie danych

Z punktu widzenia bezpieczeństwa zgromadzonych w bazie danych wykonywanie kopii do archiwum ma bardzo duże znaczenie. Program FS-Faktura SQL dostarcza mechanizm zarówno zapisu do archiwum jak również odtworzenia danych z archiwum. Funkcje te znajdują się w menu Administracja głównego okna.

1.Archiwizacja danych

Widok przykładowego komunikatu potwierdzającego rozpoczęcie procedury zapisu danych do archiwum dla bazy PostgreSQL przedstawia poniższy zrzut ekranu.

FS-Faktura SQL

Komunikat informuje nas o lokalizacji w której został zapisany plik z archiwum. Ścieżka dostępu do tego pliku będzie zależała od katalogu w którym dokonamy instalacji programu.


2.Odtworzenie danych z archiwum

W celu wykonania odtworzenia kopii bazy a archiwum do pustej bazy PostgreSQL należy umieścić plik z zapisanym archiwum w jakimś w miarę możliwości prosty katalogu (bez spacji i polskich liter) C:\TEMP, C:\ARCH itp
Po uruchomieniu funkcji należy podstępować zgodnie ze wzskazówkami przekazywanymi przez program. Hasło do odtworzenia danych z archiwum brzmi: 1111 Po poprawnym zakończeniu funkcji w bazie zostaną odtworzone dane zapisane wcześniej do pliku archiwum.

W przypadku używania bazy SQLite komunikaty będą miały nieco inną formę, natomiast sam sens wykonywanej funkcji zarówno archiwizacji jak i odtwrorzenia danych z archiwum jest identyczny. Należy pamiętać aby dokonywać odtworzenia danych z archiwum zawsze do pustej bazy SQLite (w przeciwnym wypadku dane zostaną zdublowane).
Mając na uwadze maksymalne zwiększenie bezpieczeństwa danych tak stworzoną kopię można dodatkowo zapisać na niezależnym zewnętrznym nośniku (dysk, pendrive itp) wtedy nasze dane będą bezpieczene nawet w przypadku uszkodzenia się dysku głównego komuputera.