SolidneProgramy.pl

Dokumenty

Program FS-Faktura SQL przechowuje wystawione dokumenty na listach. Każdy rodzaj dokumentów ma swoją dedykowaną listę na którą można się przełączać wybierając z rozwijanej listy odpowiednią nazwę dokumentu do prezentacji. Ponadto każdą z list można dodatkowo przefiltrować ustalając zakres dat lub / oraz kontrahenta dla którego dany dokument został wystawiony.

Dane znajdujące się na liście można filtrować określając zakres wyświetlanych dokumentów (filtr wg dat ustawia się w polach daty początkowej i końcowej). Ponadto wpisując w prawym górnym rogu listy w polu "Wpisz nazwę szukanego kontrahenta..." szukaną frazę z częścią nazwy kontrahenta odnajdziemy dokumenty, które zostały dla niego wystawione. Do filtrowania danych wg kontrahenta można też użyć klawisza w dolnej części listy "Filtr wg kontrahenta". Jeśli kontrahent w chwili wystawiania dokumentu miał założoną kartotekę - szukanie za pomocą zarówno pierwszej jak i drugiej metody da możliwość odnalezienia wszystkich dokumentów na których on wystąpił (nawet jeśli jego nazwa w międzyczasie uległa zmianie)- gdyż przyporządkowanie następuje po unikalnym numerze ID. Dodatkowo szukanie wykonane za pomocą pierwszej metody pozwoli na odnalezienie również dokumentów wystawionych kontrahentom bez założonej kartoteki - w tym przypadku przyporzadkowanie nastąpi po nazwie.

Widok listy dokumentów (faktur sprzedaży)

Dokumenty - lista

Rodzaj dokumentów prezentowanych na liście można wybierać dokonując jego wyboru z rozwijanej listy.

Dokumenty - rodzaje

Pod klawiszem OPCJE DODATKOWE jest ukrytych wiele dodatkowych funkcji możliwych do użycia w zależności od typu listy na której się znajdujemy.

Dokumenty - opcje dodatkowe